piątek, 4 stycznia 2019

Czytelnicze zabawy 2019

Początek nowego roku to w internecie prawdziwy wysyp zabaw, nazywanych najczęściej "wyzwaniami". Od początku nie lubię zastosowania tego określenia i konsekwentnie go unikam.
Od razu odrzucam zabawy na social mediach (nie udzielam się), skupiając się na blogach i forum. Przejrzałam sporo różnorodnych zaproszeń (nie tylko książkowych) - tak dla przyjemności samego zapoznania się z nimi, bo nie planuję zbyt wielkiego swojego udziału. Przede wszystkim z powodu braku czasu oraz niektórych zasad tych zabaw. Nie bez znaczenia jest także bardzo utrudniony dostęp do nowości wydawniczych. Nie ukrywam również, że nie należę do głównej grupy docelowej (ani wiekowo, ani tym bardziej koniecznością rozwijania zainteresowań czytelniczych - mam już bardzo rozwinięte). I nie chcę czuć się przymuszana do specjalnego doboru lektur pod kątem zabaw.

Zaczęłam od reaktywowanej po latach Trójki e-pik, w której brałam kiedyś udział i którą stawiam na pierwszym miejscu.
Drugą zabawę wybrałam z portalu Lubimy czytać  WyzwanieLC2019


Obie zabawy opierają się na elemencie niespodzianki w każdym kolejnym miesiącu, co zawsze podtrzymuje zainteresowanie uczestników.
Sama jestem ciekawa, czy jeszcze coś dodam do tej listy w ciągu tego roku, czy pojawi się nowa zabawa inna niż dotychczasowe.

2 komentarze:

  1. Dzięki Tobie Elu dowiedziałam się o reaktywacji e-pik. Lubiłam brać w niej udział i chociaż po jakimś czasie spasowałam to też się zgłosiłam....poprzednio przeczytałam dzięki tej zabawie sporo książek, które pewno dalej byłyby nie czytane....

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo się cieszę, że moje pisanie okazuje się przydatne czasami :)

      Usuń

Ze względu na spam i brak powiadomień w poczcie o nowych komentarzach ustawiłam ich moderację.