sobota, 1 sierpnia 2015

Dziewczynki... dziewczyny... kobiety...

Dzisiaj... w tym szczególnym dniu (bez wielkich słów, bo uważam je za zbędne), czytam dostępne w internecie kobiece wspomnienia z Powstania Warszawskiego. Od dawna bardziej odczuwam tragizm losów kobiet w powstańczych realiach niż heroizm w bezpośredniej walce.

Walka była Spełnieniem - codzienność okazała się straszną Wielką Niewiadomą...

fot. Eugeniusz Lokajski -  Patrol sanitarny Wojskowej Służby Kobiet na ul. Moniuszki 9

5 komentarzy:

 1. W tym dniu wielkich słów nie potrzeba, by wyrazić to co się czuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale pamiętać trzeba.
   I jest mi tak strasznie smutno, gdy słyszę i czytam obraźliwe teksty o Powstaniu. Niestety pisane przez znane nam blogerki.
   Ale obiecałam sobie już odciąć się od "twórczości" tych osób.

   Usuń
  2. Pamiętać i tę pamięć szerzyć.
   Chyba przedwczoraj na tvp historia oglądałam film o Powstaniu, Szkoda, że nie cały, bo późno otworzyliśmy telewizor, . Był to chyba jakiś angielski dokument....były wspomnienia i zdjęcia Warszawy.....Powstańcy dwukrotnie ucierpieli, bo ci co nie zginęli trafiali do obozów niemieckich lub byli rozstrzelani lub wywiezieni w głąb Rosji . A Warszawa......gdy się ogląda to wszystko to nie tylko ból, to gniew ogromny się w człowieku budzi na tych co ją postanowili zrównać z ziemią. Powinniśmy dostać od Niemców odszkodowanie za miasto i ludzi...bo to jedno wielkie cmentarzysko....

   Ja mało czytam blogi więc nie spotkałam się z obraźliwymi wpisami, ale sama też niektóre omijam.

   Usuń
  3. Prostackie teksty głównie są wstawiane na FB, przez te same "kulturalne" blogerki, które na swoich blogach jakieś pozory przyzwoitości zachowują.
   Weszłam nieopatrznie na taką fejsbukową stronę prowadzącą z bloga i aż się za głowę złapałam jaki tam jest poziom szamba.

   Usuń
  4. Ja bywam teraz coraz rzadziej na FB. Czasem coś udostępniam, jak mi się wydaje, że warto, by inni przeczytali, ale też mnie już mierzi ten potworny misz masz faktycznie pozbawiony kultury zarówno w obrazie, jak i wypowiedziach. Hejterstwo w sieci to straszna rzecz......szerzy się dosłownie wszędzie. Stąd czasem nawet boję się zabierać głos, by uniknąć ataku.....

   Usuń